Jak prać dywaniki z futerka?

Od ponad dekady niesłabnącą popularnością cieszą się dywany z futerka, stylizowane na futro owcze lub kozie. Tego typu materiał stanowi doskonałą ozdobę domu, a zimą zapewnia przyjemne ciepło stopom. Wiele osób zastanawia się jednak jak prać dywaniki z futerka, aby utrzymać je w czystości i nie zniszczyć delikatnego materiału. Jeśli posiadasz tego typu dywan, warto dowiedzieć się, jak o niego prawidłowo zadbać.

Tekstylia to ważny, a zarazem uniwersalny element dekoracji domu, lubiany niemal przez każdego. Niestety tego typu dywaniki i wycieraczki szybko zbierają na sobie grubą warstwę kurzu i osadu, wymagając prania i czyszczenia. Objaśniając temat, należy obalić legendę, jakoby nie wolno było prać takich dywanów w pralce. Można to zrobić pod warunkiem wyboru odpowiedniego programu i czasu prania. W przypadku prania dywaników z futerka optymalny będzie program prania wełny, bądź włókien wełnianych i wełnopodobnych. Kluczowy jest również czas prania – nie powinien przekroczyć 40 minut. W pralce należy wyłączyć tryb wirowania, tak by włókna się nie zniszczyły i nie rozdwoiły włosia, musi też ono wyschnąć w sposób naturalny. Są także sposoby prania bez użycia pralki. Ręczne pranie dywaników z futerka można uskutecznić poprzez rozsypanie na powierzchni dywanu mąki ziemniaczanej, a następnie wytrzepanie jego powierzchni na trzepaku – powodzenie zabiegu gwarantowane.

Oczywiście warto zamówić taką usługę jak czyszczenie dywanów Szczecin. Jeśli potrzebne jest też pranie tapicerki Szczecin lub pranie kanap Szczecin, warto się zorientować w tym temacie.