Sierść to nie problem

Spora część mieszkańców naszego kraju posiada w domu zwierzęta, które zostawiają sierść w różnych miejscach mieszkania. Nie omija to również dywanów, dzięki swej puszystości stających się głównym zbiorowiskiem sierści. Jak jednak pozbyć się tej sierści z dywanu?

Podstawowym sposobem na pozbycie się z dywanu sierści jest odkurzanie. Odkurzacze tradycyjne są znakomite w zasysaniu sierści kota czy chomika, jednocześnie czyszcząc strukturę dywanu. Niestety odkurzacze, nawet te wyposażone w turboszczotkę, nie mogą usunąć całości zgromadzonej w dywanie sierści. Wówczas należy wcielić w życie inne sposoby, takie jak wyłapywanie sierści za pomocą rękawic. Metoda ta polega na zwilżeniu gumowych rękawic, a następnie przesuwaniu palcami po kolejnych częściach dywanu i wymywaniu przyczepionej do włosków sierści. Po kilkunastu minutach takiej pracy dywan powinien być o wiele czystszy i pozbawiony nadmiaru sierści. Pomocna przy usuwaniu sierści może być również szczotka ryżowa, która po zmoczeniu doskonale wyrywa przyklejoną do dywanu sierść. Nieco droższym sposobem jest zakup robota sprzątającego. Tego typu automatyczne odkurzacze, posiadają program czyszczenia dywanów. Po ustawieniu tego typu funkcji robot skutecznie i szybko usuwa zalegającą w dywanie sierść.

Oczywiście zamiast takich domowych sposobów, można zamówić profesjonalne pranie narożników Szczecin, czyszczenie tapicerki Szczecin. Taka pralnia dywanów Szczecin to wygodny i sprawdzony sposób na doprowadzenie domu do czystości i pozbycie się nadmiaru sierści z mebli i dywanów.