Tapicerka meblowa – jak prawidłowo o nią dbać?

Tapicerka meblowa, podobnie jak każdy inny element wyposażenia wnętrza, gromadzi na sobie kurz i wiele innych zanieczyszczeń. Jak powinno zatem wyglądać prawidłowe dbanie o tapicerkę meblową?

Najważniejszym, a zarazem najprostszym zabiegiem będzie regularne odkurzanie powierzchni tapicerki. Warto to robić co najmniej raz w tygodniu.

Co zrobić w momencie, kiedy odkurzanie nie wystarczy, a na naszym meblu powstała nieestetyczna plama? Przede wszystkim należy zachować ostrożność i nie dopuścić do uszkodzeń lub odbarwień materiału. Samodzielne czyszczenie za pomocą gąbki, czy szczoteczki, może doprowadzić do roztarcia plamy na jeszcze większej powierzchni. Dlatego też warto zamówić pranie kanap Szczecin, a także czyszczenie tapicerki Szczecin.

Podczas czyszczenia tapicerki największą rolę odgrywa materiał, z jakiego została wykonana. Do skóry ekologicznej warto użyć wody z szarym mydłem i bawełnianej ściereczki. Do materiałowej najlepiej sprawdzi się woda wymieszana z kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń. W przypadku wysoko jakościowych materiałów takich jak aksamit, czy welur przyda się woda z odrobiną amoniaku. Otrzymany roztwór należy delikatnie wetrzeć w materiał i pozostawić na ok. godzinę. Po tym czasie użyć miękkiej szczoteczki do dokładnego wyczesania włosia. W przypadku, kiedy obawiamy się uszkodzeń, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej, która oferuje również takie usługi jak pralnia dywanów Szczecin.