Jak usunąć plamy po winie z dywanu

plamy po winie na dywanie

Jak usunąć plamy po czerwonym winie?

Czysty i zadbany dywan to bardzo ważny element wystroju twojego domu. To akcesorium sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne i zachęca do spędzania w nim większej ilości czasu. Niestety użytkowanie dywanu sprawia, że pojawiają się na nim plamy, które są często trudne do usunięcia. Do takich zabrudzeń należą np. plamy po winie. Wystarczy chwila nieuwagi, aby cały materiał przesiąkł czerwoną cieczą, która pozostaje bardzo trudna do wyeliminowania. W takiej sytuacji liczy się szybki czas reakcji oraz wykorzystanie sprawdzonych metod czyszczenia. Jeżeli chcesz poznać skuteczne metody na eliminacje plamy z wina czerwonego, koniecznie zostań z nami do samego końca!

Czym sprać czerwone wino? Poznaj prawdziwe sposoby na usunięcia zabrudzeń

Jeżeli chcesz skutecznie sprać plamę z czerwonego wina, przede wszystkim musisz działać szybko. To właśnie natychmiastowa reakcja jest najważniejszym czynnikiem, jeżeli chodzi o dywan wolny od plam z wina. Istnieje także kilka mniej lub bardziej skutecznych działań, które możesz podjąć w celu próby wywabienia zabrudzeń.

Pierwszą techniką jest wykorzystanie soli, która działa wyłącznie na świeże plamy. Na powstałe zabrudzenie należy nanieść grubą warstwę soli, a następnie mocną wetrzeć ją w powierzchnię materiału i pozostawić na około godzinę. Sól powinna wchłonąć ciecz i pozostawić Twój dywan czystym. Na końcu należy zebrać pozostały proszek za pomocą papieru. Jeżeli plama jest wyjątkowo duża, cały proces możesz powtórzyć kilkukrotnie. W ten sposób czerwone wino z dywanu zniknie natychmiastowo.

Plama z czerwonego wina – sposoby na plamy z czerwonego wina

Jeżeli chcesz pozbyć się plam z czerwonego wina, możesz wykorzystać mąkę ziemniaczaną. Działa ona podobnie jak sól i nadaje się do czyszczenia bardzo delikatnych tkanin. Samo wcieranie mąki ziemniaczanej nie naruszy kruchej struktury materiału, a równocześnie pozwoli Ci skutecznie usunąć plamy z czerwonego wina.

Aby efektywnie skorzystać z tej metody, należy posypać plamę dużą ilością mąki, a następnie zalać całość wodą. Ten krok przyśpieszy czas reakcji substancji.

Stare plamy z czerwonego wina usuwanie – świeże plamy z czerwonego wina

Usuwanie plam z czerwonego wina jest szczególnie trudne w przypadku bardzo jasnych tkanin. Roztwór z wody utlenionej wywabi krwawą ciecz na powierzchnię dywanu, a Tobie będzie łatwiej ją usunąć. Wystarczy, że przetrzesz całość ręcznikiem papierowym, aby odsączyć wino.

Innym sposobem będzie wykorzystanie mieszanki octu wraz z płynem do mycia naczyń oraz zimną wodą. Pamiętaj, że w tym przypadku należy usunąć nadmiar wylanego trunku, a następnie wyprać dywan.

Plamy z wina na dywanie – wywabianie plam po czerwonym winie

Pamiętaj, że plama z czerwonego wina to nie wyrok. Istnieje wiele skutecznych sposobów na usunięcie plam zaraz po rozlaniu wina, a także usuwanie starych plam po napoju. Można to zrobić przy użyciu sody oczyszczonej, którą należy zmieszać z wodą. Całość można przelać do pojemnika ze spryskiwaczem, który ułatwi nam proces czyszczenia czerwonego wina z tkaniny.

Roztwór należy nanieść obficie na materiał i pozostawić na około 30 minut. Następnie zetrzeć mieszankę wilgotną ściereczką lub gąbką. Jeżeli nie jesteś w posiadaniu sody, możesz do tego celu wykorzystać także amoniak, który będzie lepszym rozwiązaniem w przypadku delikatnych tkanin. W całym procesie należy unikać pocierania i szorowania, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia runa. Jest to doskonały sposób na pozbycie się starej plamy od wina z delikatnych materiałów.

W celu usunięcia plam po winie możesz zdecydować się na wykorzystanie takich substancji, jak krem do golenia, roztwór ze spirytusu lub wody i mydła.

Jak wywabić plamy z czerwonego wina? Poznaj sprawdzone sposoby na usunięcie barwnika z wina

Jeżeli próby pozbycia się plamy z czerwonego wina domowymi sposobami nie zadziałały, możesz zdecydować się na specjalistyczne czyszczenie swojego dywanu. Skutecznym sposobem na usuwanie zaschniętych plam z wina jest wykorzystanie profesjonalnych pianek i detergentów, które ułatwią Ci to zadanie. Są one w stanie usunąć zarówno plamy powstałe zaraz po rozlaniu wina, jak i stare plamy z wina. Jedyne co musisz zrobić to nanieść je bezpośrednio na plamę, a po upłynięciu określonego czasu delikatnie spłukać, a następnie wypłukać lub wyprać dywan w pralce.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci skutecznie usunąć plamy z wina ze swojego dywanu. Jeżeli domowe sposoby na usuwanie plam po winie nie działają, możesz skorzystać z naszych profesjonalnych usług! Nasz firma przygotowała dla Ciebie takie usługi, jak pranie kanap Szczecin, czyszczenie dywanów Szczecin, czyszczenie tapicerki Szczecin.