Jak usunąć gumę do żucia z dywanu?

guma do żucia na dywanie

Czym usunąć gumę do żucia z dywanu?

Guma do żucia na dywanie to plama niezwykle trudna do usunięcia. Jest to szczególnie skomplikowany proces, kiedy Twój dywan należy do tych włochatych z dużą ilością włosia. Prawdopodobieństwo, że guma do żucia wklei się w Twój dywan znacząco rośnie, jeżeli mieszkańcami Twojego domu są dzieci. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie przeprowadzić proces usuwania gumy do żucia z dywanu, koniecznie zostań z nami do samego końca. W naszym wpisie znajdziesz przydatne wskazówki oraz instrukcje, które pomogą Ci w tym zadaniu.

Czym usunąć gumę do żucia z dywanu? Guma na powierzchni dywanu

Guma do życia to substancja wyjątkowo uciążliwa i trudna do usunięcia z dywanu. Aby tego dokonać, należy skorzystać ze specjalnych technik, które mogą ułatwić Ci to zadanie. Należy przy tym pamiętać, aby nie uszkodzić delikatnej tkaniny, która może być podatna na wszelkie zniszczenia. Jeżeli chcesz zachować czystość oraz estetyczny wygląd swojego dywanu możesz zdecydować się na wykorzystanie metody kriogenicznej. Polega ona na wykorzystaniu niskiej temperatury, dzięki której guma stanie się twardsza i łatwiejsza do usunięcia. W taki sposób możesz usunąć gumę do żucia z dywanu za pomocą kostki lodu.

Jak usunąć gumę do żucia z włosów dywanu? Skuteczne usunięcia gumy do żucia

Plama po gumie do żucia możliwa jest do usunięcia za pomocą spirytusu lun acetonu. Jeżeli zauważyć tego typu zabrudzenie możesz potraktować je takim płynem, który skutecznie pomoże Ci w walce z gumą do żucia na Twoim dywanie. Taka substancja rozpuści gumę przez co jej usunięcie z włókien dywanu będzie znacznie łatwiejsze. Aby pozbyć się gumy do żucia, należy nasączyć szmatkę rozpuszczalnikiem i delikatnie potrzeć gumę do żucia przyklejoną do materiału.

Jak zmyć gumę do żucia z wykładziny? Domowe sposoby na usunięcie plamy po gumie

Jeżeli zastanawiasz się, jak usunąć gumę do żucia z dywanu, koniecznie wypróbuj metodę parową. Jest to skuteczne narzędzie do pozbycia się gumy z dywanu, które dodatkowo nie uszkodzi syntetycznego materiału. Para wodna sprawia, że guma staje się bardziej plastyczna i łatwiejsza do usunięcia. Jedyne co musisz zrobić to podgrzać gumę za pomocą suszarki do włosów lub żelazka. Fragment dywanu, na którym znajduje się gumowa plama będzie jak nowy.

Jak sprać gumę do żucia z dywanu? Usuwanie plamy do gumie

Kolejnym skutecznym sposobem na to, jak usunąć gumę do żucia z dywanu jest wykorzystanie pasty do zębów. Widoczne resztki gumy do żucia można natrzeć tą substancją, a następnie delikatnie potrzeć szczotką. Należy przy tym zachować zdrowy rozsądek tak, aby nie uszkodzić materiału. Przyklejona do dywanu guma powinna z niego zejść bez problemu.

Innym sposobem na usuwanie gumy z dywanu jest potraktowanie go płynem do mycia naczyń, który należy nanieść bezpośrednio na gumę do żucia przyklejoną do dywanu. Pozwoli on skutecznie usunąć gumę z dywanu przy jednoczesnym zachowaniu jego doskonałego wyglądu. Koniecznie wypróbuj ten sposób!

Jak usunąć gumę do żucia z wykładziny? Czym usunąć gumę z dywanu?

Ostatnim sposobem na usunięcie gumy jest wykorzystanie specjalistycznych środków, które pomogą skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń na dywanie. Profesjonalne detergenty zapobiegną uszkodzeniu dywanu oraz pomogą Ci zachować jego miękkość i doskonały wygląd. Koniecznie dopasuj płyn do rodzaju dywanu, który posiadasz.

Koniecznie sprawdź także pranie kanap Szczecin oraz czyszczenie tapicerki Szczecin, którymi zajmuje się nasza pralnia dywanów Szczecin.