Jak usunąć gumę do żucia z dywanu?

jak wyczyścić gumę z dywanu?

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że guma do żucia przykleiła się do Twojego dywanu? Bez wątpienia jest to frustrujące doświadczenie, a usunięcie jej może wydawać się niemożliwe. Istnieje wiele skutecznych, domowych sposobów na pozbycie się tego uciążliwego zabrudzenia bez uszkodzenia dywanu. Razem z nami poznaj niektóre z nich!

Różne metody usuwania gumy do żucia z dywanu

Użycie lodu do usuwania gumy

Jeden ze sposobów na usunięcie gumy do żucia z dywanu to użycie lodu. Proces ten polega na zamrożeniu gumy, co sprawia, że ​​staje się ona mniej lepka i łatwiej się ją czyści. Do użycia tej metody będą Ci potrzebne kostki lodu oraz torba, do której je włożysz. Potem wystarczy tylko przyłożyć opakowanie do gumy. Kiedy substancja zamarznie, wystarczy delikatnie odrywać ją od dywanu, aż zostanie całkowicie usunięta.

Ocet, jako sposób na pozbycie się gumy z dywanu

Innym sposobem na usunięcie gumy do żucia z dywanu jest wykorzystanie octu. Kwas octowy rozpuszcza gumę, dzięki czemu można ją łatwo usunąć z dywanu. Aby użyć tej metody, należy ocet z wodą i spryskać plamę z gumy. Następnie trzeba pozostawić roztwór na kilka minut, a następnie delikatnie usunąć gumę z dywanu.

Masło orzechowe może usunąć plamy z gumy do żucia

Kolejnym sposobem na usunięcie gumy do żucia z dywanu jest użycie masła orzechowego. Tłuszcz w masłach orzechowych pomaga rozpuszczać gumę, dzięki czemu można ją łatwo usunąć z dywanu. Wystarczy nałożyć niewielką ilość masła orzechowego na plamę z gumy i pozostawić na kilka minut. Następnie delikatnie usunąć gumę z dywanu.

Alkohol, jako środek czyszczący dywan

Jeszcze jednym sposobem na usunięcie gumy do żucia z dywanu jest użycie alkoholu, który rozpuszcza gumę i pomaga w jej usunięciu z dywanu. Aby użyć tej metody, wystarczy nasączyć ściereczkę w alkoholu i wycierać plamę z gumy. Delikatnie pocieraj, aż substancja zostanie usunięta z dywanu.

Specjalistyczne środki do czyszczenia plam

Jeśli powyższe metody nie działają, można spróbować użyć specjalnego środka do usuwania gumy do żucia z dywanu. Takie środki są dostępne w sklepach z dywanami i artykułami gospodarstwa domowego. Należy dokładnie przeczytać instrukcje na opakowaniu i postępować zgodnie z nimi.

Koniecznie skorzystaj z naszej oferty! Chcemy zaproponować Ci pranie kanap Szczecin, pranie tapicerki samochodowej Szczecin oraz czyszczenie dywanów Szczecin na najwyższym poziomie.