Jak usunąć plamy po winie z dywanu

Dywan w pokoju

Często zdarza się, że podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi wylewamy wino na dywan. Niestety, plamy z wina są bardzo trudne do usunięcia. W tym wpisie blogowym przedstawimy kilka skutecznych sposobów na usunięcie plam z wina z dywanu.

Natychmiastowe usuwanie plamy

Plamę najłatwiej jest zetrzeć tuż po jej powstaniu. Zwykłe przecieranie jej szmatką z pewnością nie wystarczy, gdyż wino jest trudne do usunięcia,. Pomóc może roztwór wody zmieszanej z octem. Należy nanieść go na plamę a po kilku minutach zacząć przecieranie poplamionego miejsca. Wtedy plama powinna zniknąć.

Soda oczyszczona

Drugim sposobem na plamy wszelkiego rodzaju, a więc i te z wina jest soda oczyszczona. Należy zasypać plamę sodą oczyszczoną. Po upływie kilku godzin można odkurzyć dywan, a po plamie nie powinno być już na nim śladu.

Płyn do naczyć

Trzecim, a zarazem mało znanym sposobem, jest użycie płynu do naczyń. Pomimo faktu, że jak sama njazwa wskazuje, płyny te służą do mycia naczyń, są one też skuteczne w usuwaniu plan z wina. Wpierw należy zmieszać wodę z płynem do naczyń w proporcjach jeden do jednego. Następnie namoczyć szmatkę w roztworze i delikatnie wytrzeć nią plamę. Następnie zaś, miejsce uprzednio poplamione można wytrzeć czystą szmatką, by usunąć pozostałości mieszanki wody i płynu do mycia naczyń.

Woda utleniona

Czwartym sposobem jest użycie wody utlenionej. Woda utleniona to kolejne skuteczne rozwiązanie na usuwanie plam z wina z dywanu. Na początek, zmieszaj wodę utlenioną z wodą w równych proporcjach. Następnie namocz szmatkę w roztworze i delikatnie wytarzaj plamę. Staraj się nie wcierać plamy, ponieważ to może jedynie pogłębić plamę. Następnie, pozostaw roztwór na plamie na kilka minut, aż zniknie.

Profesjonalne usługi czyszczące

Jeśli potrzebujesz pomocy w utrzymaniu czystości w swoim otoczeniu, serdecznie zapraszamy Cię do skorzystania z naszej oferty. W usługach mamy pranie dywanów Szczecin, ale także pranie narożników Szczecin oraz pranie tapicerki Szczecin. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszej pomocy już dziś.