Jak dbać o dywan

Czyszczenie dywanu

Dbanie o dywan jest ważne między innymi po to, by przedłużyć jego żywotność. Właściwa pielęgnacja dywanu ochroni go przed brudem oraz uszkodzeniami i sprawi, że będzie on cieszył oko swoim wyglądem przez dłuższy czas. Oto kilka sposobów, w jakie możesz zadbać o swój własny dywan.

Regularne odkurzanie

Jedną z czynności mających na celu zadbanie o dywan jest jego regularne odkurzanie. Optymalnie, powinno się ono odbywać dwa razy w tygodniu. Zminimalizuje to gromadzenie się na nim alergenów i kurzu a zarazem usunie z niego wszelki brud. Gdy odkurzasz, pamiętaj o użyciu odpowiedniej przystawki do danego dywanu. Odkurzaj dywan stosując powolne i zachodzące na siebie ruchy. Wtedy z pewnością zbierzesz jak największą ilość brudu.

Regularne czyszczenie dywanów

Kolejnym ważnym krokiem jest regularne czyszczenie dywanów. Powinno się ono odbywać minimum raz na rok. Oczywiście w przypadku posiadania zwierząt domowych lub dzieci, dywan należy czyścić częściej. Profesjonalne techniki czyszczenia dywanów takie jak z pomocą pary, lub na sucho, pomogą utrzymać go w lepszym stanie na dłużej. Jeśli poszukujesz kogoś, kto profesjonalnie zadba o Twój dywan, zapraszamy do nas pralnia dywanów Szczecin.

Czyszczenie punktowe

Po trzecie, dywan można także czyścic punktowo. Pomaga to usunąć plamy z rozlanych płynów. Najlepiej posłuży do tego czysta i wilgotna szmatka. Jeśli jest to możliwe, można użyć też roztworu do czyszczenia dywanów, a następnie dokładne spłukanie go wodą i przetarcie czystą ściereczką.

Pielęgnacja dywanu

Ogólnie rzecz biorąc, właściwa pielęgnacja wykładziny jest niezbędna, aby zachować jej pierwotny stan i przedłużyć jej żywotność. Regularne i dokładne odkurzanie, profesjonalne czyszczenie wykładzin, czyszczenie punktowe oraz ochrona wykładziny przed meblami i dużym ruchem to ważne kroki w dbaniu o wykładzinę. Podjęcie tych kroków pomoże zachować najlepszy wygląd i samopoczucie dywanu przez wiele lat. W przypadku, gdy potrzebujesz kogoś, kto zadba o Twój dywan, zapraszamy do kontaktu z nami. Mamy też w ofercie inne usługi jak na przykład pranie kanap Szczecin oraz czyszczenie tapicerki Szczecin.