Czyszczenie i pranie dywanów – domowe sposoby

Jaki powinien być idealny dywan? Najlepiej, gdy jest miękki, praktyczny i do tego świetnie się prezentuje. Niestety często zdarza się, że powstające na dywanie plamy i zanieczyszczenia sprawiają, że nie wygląda on już tak estetycznie jakbyśmy sobie tego życzyli. Warto więc poznać domowe sposoby na pranie dywanów i cieszyć się pięknym wyglądem wykładziny.

Najważniejszą zasadą jest działanie od razu, kiedy coś upadnie na dywan i spowoduje plamę warto w tym samym momencie zacząć działać. Mokre plamy należy osuszyć ręcznikiem, lecz nie powinno wcierać się ich w dywan. Dodatkowo, dywan powinno się co jakiś czas odświeżać, dzięki temu zachowa idealny wygląd, a metoda, jakiej użyjemy zależna będzie od struktury dywanu i zaleceń producenta. Można też zamówić pranie kanap Szczecin, które także oferuje nasza pralnia dywanów Szczecin.

Jednym z domowych sposobów na czyszczenie dywanów jest pranie na sucho. Wystarczy równomiernie rozprowadzić sodę oczyszczoną na dywanie, a następnie po kilku godzinach odkurzyć wykładzinę. Soda nie tylko oczyści dywan, ale także pomoże pozbyć się niechcianych zapachów. Można zastosować również pranie na mokro i do tego także użyć sody oczyszczonej lub specjalnego środka czyszczącego. Łyżeczkę sody należy wymieszać ze szklanką ciepłej wody, łyżeczką octu oraz łyżeczką płynu do naczyń. Taki preparat rozpylić za pomocą dozownika, a następnie oczyścić dywan gąbką. Używanie domowych środków do czyszczenia dywanów jest tanim, skutecznym i ekologicznym sposobem na utrzymanie czystości. Zamówić też można czyszczenie tapicerki samochodowej Szczecin.